Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi ( Flep Yöntemi ) | Kızlık Zarı Dikimi | Bursa

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi (Flep Yöntemi)

Jinekolog Prof.Dr. Murat Arslan flep kaldırma yöntemi ile yapılan kalıcı kızlık zarı dikimi , garantili kalıcı kızlık zarı diktirme hakkında bilgiler vermektedir. Flep yöntemi ile kalıcı kızlık zarı dikimi hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevapları bu makalemizde bulabilirsiniz.

KALICI KIZLIK ZARI DİKİMİ (FLEP YÖNTEMİ)

Kızlık zarı dikimi geçici kızlık zarı dikimi ve kalıcı kızlık zarı dikimi (flep yöntemi) olarak iki şekilde yapılabilir. Her ikisinin de kendine göre avantaj ve dezavantajları vardır.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Yöntemi planlanmış bir evlilik veya ilişki tarihi bulunmayan ama gene de kızlık zarının eski haline getirilmesini isteyen hastalar için uygulanır. Bu yöntemde doku iyileşimi çok önemlidir.

Kızlık zarı doku kanlanması çok iyi olmayan bir bölge olduğu için %5-10 oranındaki hastada başarısızlık yani dokunun iyi iyileşememesi olabilir. Bu da 1,5 – 2 ay sonraki kontrol sonrası anlaşılır.

Doku iyileşimi normal gerçekleşmiş ise zamanı ne olursa olsun yeni bir ilişkiye kadar durumunu korur.Doku iyileşiminin iyi olmadı durumlarda genellikle (bazı istisnalar hariç) kalıcı yöntemi tekrarlanmaz ve evlilik öncesi yaptığımız geçici yöntemin de ek olarak yapılması gerekir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi (Flep Yöntemi) de farklı tekniklerle yapılabilir;

Bunlardan ilki son zamanlara kadar daha sık kullanılan ve bu yüzden kalıcı yöntemle ismi özdeşleşmiş “flep yöntemi” dediğimiz yöntemdir.

Burada amaç kızlık zarını orjinal görünümüne yakın bir hale getirmek değildir. Daha ziyade kızlık zarı daha ince yapıda olan ve/veya daha önce doğum yapmış kadınlarda sıkça ratladığımız tarzda kalan kızlık zarı parçalarının dağınık ve fazla yıpranmış olduğu vakalarda uygulanır. Burada uygulanan teknikle vajen duvarının tek veya her iki kanadından kaldırılarak serbestleştirilen doku alanları karşı duvarla köprü görevi görecek şekilde birleştirilir.

Başarı bu köprüyü oluşturan dokuların (flep) canlılığını korumasına ve karşı duvara tutunmasına bağlıdır (aşağıdaki resimler).

Kızlık Zarı Tamiri Ayrıntılı Web Sitesi Girişi İçin Tıklayınız

FLEP YÖNTEMİ KALICI KIZLIK ZARI YAN GİRİŞLER

KALICI kızlık tamiri flep yöntemi

flep vajen girişleri

Flep bölgesi iyileştikten sonra yeterince gergin olmalıdır ki bir sonraki ilişkide yırtılsın ve kanama yaratsın. Öte yandan kızlık zarı tamiri esnasında flebin aşırı gergin olması iyi iyileşmesi ve tutunması üzerinde negatif etki yaratabilir. Dolayısıyla işlem sonrası kontrollerinde iyileşmiş görünen kızlık zarlarında bile nadiren de olsa ilişki sırasında kanama yaratmayabilir.

Aşağıdaki resimde göreceğiniz gibi mevcut vajen giriş noktalarından olacak bir birleşme sonrasında yeterince gergin olmayan “flep bölgesi ve/veya yetersiz penis çapı sebebiyle kanama olmayabilir.  

Çok yüksek tecrübe gerektiren bir yöntemdir (aşağıda ki ilk 2 fotoğraf bu yöntem ile yapılmış başarılı bir örnektir).

Dolayısıyla çok iyi iyileşmiş bir flep operasyonu sonrasında bile çok az da olsa risk vardır. Hastaların duymak istedikleri bu olmasa bile gerçek budur. Bu şekilde vaadlerde bulunulup hüsrana uğrayan hastalarla karşılaşmak maalesef hekim olarak bizleri çok üzmektedir.

Kalıcı kızlık zarı dikiminde kullandığımız bir diğer yöntem de bozulmuş kızlık zarı alanlarının orjinaline yakın olacak şekilde primer tamiridir. Çoğu hastamızda kullandığımız teknik bu tekniktir.

Bu işlemde vajen girişindeki doku fazlalıkları çıkartılılarak kalan dokular flep benzeri hareketlendirilerek orta hatta orjinaline benzer şekilde birleştirilir. Akabinde doku iyileşimi beklenir. Kısacası aslında bu da bir “flep” operasyonudur fakat kullanılan teknik ve doku iyileşim şekli farklıdır.  

Bu doku fazlalıklarının çıkartılması ve hareketlendirilmesi esnasında dokunun canlılığının korunması çok önemlidir. Çünkü bu bölge zaten çok iyi kanlanan ve iyileşimi çok iyi olan bir bölge değildir. İşlemi yapan hekiminizin tecrübesi özellikle bu noktada öne çıkacaktır.

Aşağıda bu tarz flep yöntemi ile onarılmış örnek kızlık zarı vaka resimlerini görebilirsiniz.

KIZLIK ZARI DİKİMİ TAMİR ÖNCESİ DİKİM FLEP ÖNCESİKIZLIK ZARI DİKİMİ FLEP YÖNTEMİ

Çok iyi bir tamir sonrası neredeyse orjinaline yakın iyileşim gösteren kızlık zarı

Gene çok iyi bir tamir sonrası neredeyse orjinaline yakın iyileşme gösteren kızlık zarı

 

 

 

Yukarıdaki linkte bu tarz flep yöntemi ile onarılmış örnek kızlık zarı vaka resimlerini görebilirsiniz.

Kalıcı kızlık zarı dikiminde kullandığımız bir diğer yöntem de bozulmuş kızlık zarı alanlarının orjinaline yakın olacak şekilde primer tamiridir. Çoğu hastamızda kullandığımız teknik bu tekniktir.

Bu işlemde vajen girişindeki doku fazlalıkları çıkartılılarak kalan dokular flep benzeri hareketlendirilerek orta hatta orjinaline benzer şekilde birleştirilir. Akabinde doku iyileşimi beklenir.

Kısacası aslında bu da bir “flep” operasyonudur fakat kullanılan teknik ve doku iyileşim şekli farklıdır.

Bu doku fazlalıklarının çıkartılması ve hareketlendirilmesi esnasında dokunun canlılığının korunması çok önemlidir.

Çünkü bu bölge zaten çok iyi kanlanan ve iyileşimi çok iyi olan bir bölge değildir.

İşlemi yapan hekiminizin tecrübesi özellikle bu noktada öne çıkacaktır.

Bu tipte yapılmış bir vakanın işlem öncesi ve sonrasındaki fotoğraflarını aşağıda görmektesiniz.

KIZLIK ZARI DİKİMİ TAMİR ÖNCESİ DİKİM FLEP ÖNCESİkızlık zarı dikimi tamir sonrası

Yukarıdaki linkte bu tarz flep yöntemi ile onarılmış örnek kızlık zarı vaka resimlerini görebilirsiniz.

İşlem genel anestezi altında yapılır ve kalici işlem yaklaşık 30-60 dk sürer. İşlem esnasinda acı sızı hissetmezsiniz. İşlemden sonra 15 dk içerisinde tam olarak kendinize gelirsiniz ve gene bir 15 dk sonra yürüyerek evinize gidebilecek durumda olursunuz.

Kalici yontemde ilk 10-15 gün hareketlerinizde çok az kısıtlamaya gitmekle birlikte günlük aktivitenizi yapabilirsiniz. Önerilerimize dikkat ederek banyo da yapabilirsiniz. Hiç kimse sizin böyle bir operasyon geçirdiğinizi anlamaz.

Kızlık zarı dikilmesi için ilişki sayısının veya ne kadar süredir ilişkiye girildiğinin önemi yoktur, çocuk doğurmuş kadınlarda dahi bu kızlık zarı tamir edilir.

Bursa Kızlık Zarı Dikimi

Bursa'da sağlık merkezimizde yapılan kızlık zarı muayenesi ile kızlık zarı ile kaygılarından kurtulabiliyor veya kızlık zarı dikimi yapılabiliniyor ve sonraki ilk ilişkisinde kanama olup olmayacağından tam emin olabiliyor.

Kızlık zarı dikimi geçici ve kalıcı olarak yapılmaktadır. Kızlık zarı dikimi bu konuda tecrübeli kişiler tarafından yapıldığı zaman istediğiniz neticeleri alabilirsiniz. Kızlık zarı dikimi mikro cerrahi teknikleri kullanılarak yapılmaktadır.

Bursada 2016 yılında kızlık zarı dikimi ve özellikle de kalıcı flep yöntemi ile yapılan himenoplasti açısından ciddi bir talep artışı gerçekleşirken kızlık zarı dikimi fiyatı yaklaşık ....tl civarından başlar, gerçi son 10 yılda özellikle facebook gibi sosyal ağların yaygınlaşması ile kadın erkek ilişkilerinin ışık hızına çıkması ve tek gecelik aşk olmasa bile kısa ilişkilerin sabahında ben ne yaptım diye uyanmalar ve gemiyi yanlış limandan acilen çıkarıp berrak denizlere yelken açmak için eski ilişkinin izlerini tümden silmek ve açılacak beyaz sayfadan önce yazılan tüm yaprakları yırtıp atmak için kızlık zarı diktirmek neredeyse evlilik hazırlıklarındaki resmi listelere bile girecek duruma geldi. ( Jinekolog olmasam ya romancı yada şair olurmuşum :)

Gerçi biz İstanbul'da değiliz ama İstanbul'dan birçok hasta himenoplasti ameliyatı için otobüs seyahati ile günübirlik bize gelip aynı gün geri dönüyor. Bende diyorum İstanbul'da kızlık zarı diken doktor bulmadınızmı bana geldiniz , onlarda hocam bu güven meselesikızlık zarı diken en iyi doktor yazınca ..buluyoruz ve o yüzden . geldik diyorlar.

Bursa'da kızlık zarı dikimine geri dönersek , bu yazımızda kızlık zarı dikimi fiyatları , kızlık zarı dikimi anlaşılır mı , kalıcı kızlık zarı dikimi, geçici kızlık zarı dikimi gibi konulara değiniyoruz.

Kızlık zarı dikimi yaptırmak istiyorsanız irtibat telefonlarımızdan bizi arayabilir internet ortamından mesaj ve soru gönderebilirsiniz.

Kızlık zarının bozulduğu veya kanamanız olmadığı ise ilk yapacağınız bizimle irtibata geçip bilgi almanızdır. Çünkü kızlık zarının bozulduğunu kendiniz ayna ile bakarak veya jinekolog olmayan birine göstererek anlayamazsınız.

Kızlık zarı dikimi fiyatı Bursa

2018 - 2019 yılı için Bursa'da kızlık zarı dikimi fiyatları yaklaşık olarak kaç paradan başladığını anlatmıştık. Ama burda bir ayrıntı daha var , son yıllarda bekaret tamir operasyonları sadece himenoplasti yani kızlık zarı dikimi ile sınırlı kalmıyor , artık birçok bayan kızlık zarı dikimi ile baraber vajina daraltma ameliyatı da istiyor , ve bu sefer istanbul'da kızlık zarı diken en iyi doktorlarda dikim ücreti .... tl seviyelerine çıkıyor , yine bazı hanımlar daha sağlam olsun diye çift kat flep istiyorler ve Bursa'da çift kat flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi yine yaklaşık .... tl civarına yapılıyor , son olarakda daha kompleks bir ameliyat metodu olan , kızlık zarı dikimi + vajina daraltma ameliyatı + labioplasti yani sarkan dudakların düzeltilmesi operasyonu Bursa'da yaklaşık .... TL civarına yapılıyor.

Kalıcı kızlık zarı dikimi gerçekten mümkün müdür?

Toplumumuzda kızlık zarının ilk gece kanaması ile ilgili yaygın beklenti halen devam etmektedir. İlk birliktelikde kanaması olmayan genç bayanlar çok sevmesine, çok sevilmesine rağmen partnerinden ayrılmak zorunda kalmaktadır. Ayrılmayıp ilişkisi devam edenler ise bu konuyla ilgili partneriyle sürekli sorunlar yaşadıklarına tanık oluyoruz. Bu da hem genç bayanların kişisel psikolojilerine hem de toplum ruh sağlığına zarar vermektedir. 

Kalıcı kızlık zarı dikimine bu kaygılarla çok fazla talep var ve bu konuda bizim kliniğimiz de Jineplus Kadın Sağlığı Kliniği olarak Bursa'da spesifik olarak hizmet vermektedir.

Hastalarımızı çok titiz olarak takip ediyoruz ve sonuçları için de kesin %100 kanama garantisi veriyoruz. Başvuran her hastanın ciddi depresif ruh hali nedeniyle terapi ile destek tedaviler de uyguluyoruz.

Bu operasyonu yaptırmak için bir jinekoloğa mı gitmeli yoksa bir plastik cerraha mı?

Bir plastik cerrahın yaptığı operasyonların sadece %1’i kadarı genital bölgeyi ilgilendirirken bir jinekologun yaptığı operasyonların en az %40’ perine ve vajen bölgesini ilgilendirmektedir.

Dolayısıyla resmin tamamına bakınca jinekologların bu alan üzerinde yapılacak işlemler için çok daha tecrübeli olacağı aşikardır.

Öte yandan bu konuya soyunan bütün hekimler bu işin eğitimin almışlardır ve bireysel farklılıklar gösterebilirler.

Önemli olan hekiminizin tecrübesidir.

Kalıcı yöntem ile kızlık zarı dikimi (flep yöntemi) fiyatlarımızı öğrenmek için 0224 249 88 38 nolu telefondan arayabilir veya e-randevu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

E - RandevuKızlık Zarı dikimi ve tamiri, Kadın Hastalıkları ,Gebelik , Kısırlık ve Tüp bebek ile ilgili sorularınızı aşağıdaki formu kullanarak sorabilirsiniz.

Online Randevu


Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı
Prof.Dr.Murat ARSLAN

Tüp bebek gibi özel tedavilerde bize özel esnek ödeme planları sunabilmekteyiz. Detaylı bilgi ve randevu için lütfen irtibata geçiniz.

Randevu Al

Uyarı

Bu site sağlık hizmeti vermemektedir, kişileri bilgilendirmek ve site sahibi hakkında bilgi vermek amacı ile hazırlanmıştır.

Bu sitede yayınlanan bilgiler hastalar tarafından birebir kendilerine uyarlanmamalı ve tedavilerine yön vermemelidir.

Duyurular

Tüp Bebek İçin Geç Kalmayın...

Tüp bebek gibi özel tedavilerde bize özel esnek ödeme planları sunabilmekteyiz. Detaylı bilgi ve randevu için lütfen irtibata geçiniz.


Tüp Bebek İçin Geç Kalmayın...

Tüp bebek gibi özel tedavilerde bize özel esnek ödeme planları sunabilmekteyiz. Detaylı bilgi ve randevu için lütfen irtibata geçiniz.


Tüp Bebek İçin Geç Kalmayın...

Tüp bebek gibi özel tedavilerde bize özel esnek ödeme planları sunabilmekteyiz. Detaylı bilgi ve randevu için lütfen irtibata geçiniz.


Tüp Bebek İçin Geç Kalmayın...

Tüp bebek gibi özel tedavilerde bize özel esnek ödeme planları sunabilmekteyiz. Detaylı bilgi ve randevu için lütfen irtibata geçiniz.


Tüp Bebek İçin Geç Kalmayın...

Tüp bebek gibi özel tedavilerde bize özel esnek ödeme planları sunabilmekteyiz. Detaylı bilgi ve randevu için lütfen irtibata geçiniz.


Tüp Bebek İçin Geç Kalmayın...

Tüp bebek gibi özel tedavilerde bize özel esnek ödeme planları sunabilmekteyiz. Detaylı bilgi ve randevu için lütfen irtibata geçiniz.


Tüp Bebek İçin Geç Kalmayın...

Tüp bebek gibi özel tedavilerde bize özel esnek ödeme planları sunabilmekteyiz. Detaylı bilgi ve randevu için lütfen irtibata geçiniz.


Tüp Bebek İçin Geç Kalmayın...

Tüp bebek gibi özel tedavilerde bize özel esnek ödeme planları sunabilmekteyiz. Detaylı bilgi ve randevu için lütfen irtibata geçiniz.Hakkımızda

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Prof. Dr. Murat Arslan

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin:
  muratarslanmd (@) gmail.com
  +90 224 249 88 38
 +90 850 433 41 24
 © Design Bursa Web Tasarım