Tüp bebek gibi özel tedavilerde bize özel esnek ödeme planları sunabilmekteyiz. Detaylı bilgi ve randevu için lütfen irtibata geçiniz.    Randevu Al

Tüp Bebek Fiyatları

Tüp Bebek Fiyatları

Tüp Bebek ve Aşılama Fiyatları

Tüp Bebek Fiyatları dünyanın her yerinde hemen hemen aynı kriterler ile farklılıklar gösterir. Tüp bebek tedavi adayı çiftlerin merkez seçerken dikkat ettikleri kriterlerin en önemlisi tüp bebek fiyatları ve tüp bebek tedavisinin toplam maliyeti gelmektedir.

Tüp Bebek ve Aşılama Fiyatları Tüp bebek fiyatları tedavi planlanan hastane, merkezin deneyimi, teknolojik altyapısı ve doktora göre değişmektedir.Tüp bebekte En Uygun Fiyat ve risk paylaşım modeli ile bize danışmadan tüp bebek uygulamasına karar vermeyin!

Bu kriterlerden en önemlisi de; tüp bebek uygulamasını gerçekleştirecek doktorunuzun kendisine ve daha önce yapmış olduğu tüp bebek denemelerinin sonuçlarına olan güvenidir.

Tüp bebek fiyatları tedavi planlanan hastane, merkezin deneyimi, teknolojik altyapısı ve doktora göre değişmektedir.Tüp bebekte En Uygun Fiyat ve risk paylaşım modeli ile bize danışmadan tüp bebek uygulamasına karar vermeyin!

Tüp bebek fiyat ve ücretlerini etkileyen diğer nedenler ise;

 • Tüp bebek fiyatları belirlenirken öncelikle çiftin durumu önemli bir kriterdir.
 • Tüp bebek fiyatları merkezden merkeze değişmektedir.
 • Tüp bebek tedavi görülmesi planlanan merkezin deneyimi ve teknolojik altyapısı
 • Tüp bebek fiyatları ve tedavi maliyeti
 • Tüp bebek tedavilerinde kişiye özel gerçekleştirilen uygulamalar
 • Tüp bebek tedavisi sırasında kullanılarak ilaç türleri, uygulama şekli ve dozu

Sağlık turizmi çerçevesinde TÜP BEBEK uygulaması gerçekleştiriliyor ise ulaşım, konaklama gibi masraflarda bu masraflara ilave olacaktır.

Ülkemizde teknik donanım ve başarı oranları bakımından dünyada ilk 10 ülke arasında olmasına karşın, mevcut lisanslı kliniklerimizde sunulan sağlık hizmetleri, başarı bakımından yarıştıkları pek çok Avrupa ülkesine ve Amerika Birleşik Devletleri’ne kıyasla son derece düşük bir maliyet ile sunmaktadır.

 Tüp bebek fiyatlarının, elde edilen veya edilecek başarı ile kıyaslanması konusunda altını önemle çizilmesi gereken nokta, tedavi görülmesi planlanan merkezin deneyimi ve teknolojik altyapısıdır.

Tüp Bebek fiyatları 2018

Tüp bebek fiyatları hakkında daha öncede makaleler yayınlamıştık. 2018 yılının ilk aylarında 2018 tüp bebek fiyatları ne kadar olucak ? bu konuda çok fazla soru almaktayız.

Tüp bebek fiyatları hastane, doktor tüp bebek merkezi vb. kriterlere göre değişmektedir. Tüp bebek fiyatları 2017 yılına göre 2018 tüp bebek fiyatlarında değişiklik göstermesi şuan için beklenmiyordur.

Tüp Bebek fiyatları 2018 için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Tüp bebek fiyatları 2018 yılında değişecek mi?

Tüp bebek tedavilerinde ortaya çıkan tüp bebek maliyetleri geçmiş yıllara göre çok fazla değişim göstermese de, sağlık güvencesinden faydalanmak isteyen çiftler açısından alınacak rapor için bazı farklılıklar meydana gelmiştir.

Daha önceden tüp bebek tedavisi için sağlık raporu alan hastalar, tedavinin uygulandığı merkezlere belirli bir fark ödemekteydi.

Bu aşamada tüp bebek merkezlerinde uygulanan tedavinin maliyeti yükseldiğinden, sağlık raporu kullanan çiftler için fiyatlar artış göstermiştir.

2018 tüp Bebek tedavisi için uygulanan ilaçların fiyatları

Tüp bebek tedavisinde anne adayına hangi ilaçların uygun olacağının saptanması için adetin 2 günü yapılan kan testinde yumurtalıkların rezerv durumu değerlendirilir.

Şayet anne adayının rezervleri iyi bir durumdaysa, tedavide kullanılacak ilaçların fiyatları farklılık gösterebilir.

Yumurta rezervlerinin durumu iyi değil ise, sayısı az ise, anne adayının yaşı ilerlemiş ise, yumurtaların uyarılması için daha fazla ilaç kullanımı gerekmektedir. Bu da ek bir masraf olarak ailenin karşısına çıkar.

Tüp bebek tedavisi ilaçları dışında yapılacak masraf değişebilir.  

Uygulanacak olan bazı yöntemler, kimi kliniklerde ilave masraf olarak kişiden talep edilebilir. Hastaların bu uygulamalar için ilave ücret ödemeleri gerekip gerekmediğini kesinlikle sorması gerekmektedir.

Burada önemli olan husus tedaviye başlarken toplam ne kadar ödeneceğinin ve bu ücrete nelerin dahil olduğunun net bir şekilde sorgulanmasıdır.

Aksi taktirde tedavinin sonunda sürpriz ödemelerle karşılaşmak mümkündür.

Kendini kanıtlamış tüp bebek merkezlerinde hastaya tedaviye başlarken işlemler detaylı bir şekilde anlatılır ve kurumsal yapı gereği sürpriz ödemeler ortaya çıkmaz.

2018 tüp bebek fiyatlarına neler dahildir ?

Tüp bebek merkezlerinin belirlediği fiyatların içinde kullanılan ilaçlar, ultrason maliyeti, kadının yumurtalık takibi, yumurtaların spermle laboratuvarda döllendirilmesi ve elde edilen embriyoların kadına transferi tüp bebek fiyatları 2018 içine dahildir.

2018 Tüp Bebek Ücretleri hakkında bilgilendirme amaçlı açtığımız bu konuda bursa, istanbul, izmir, balıkesir, bandırma, çanakkale illerin tüp bebek merkezleri yazılmıştır

Tüp Bebek 2018 Güncel Fiyatları

Tüp bebek uygulamasının fiyatı ne kadardır? Tüp bebek yöntemi tedavisi pahalı mıdır? Ülkemizde tüp bebek fiyatları fark eder mi?

Bursa Tüp Bebek Fiyatları

Bursa Tüpbebek ve Kadın Sağlığı, tüp bebek ve infertilite (kısırlık) tedavileri üzerine odaklanmış dinamik bir merkezdir. Bursa tüp bebek merkezimizin belirlediği fiyatlar tedavi planlanan hastane, merkezin deneyimi, teknolojik altyapısı ve doktora göre değişebilmektedir.

Bursa Tüp Bebek Merkezimize ait Tüp Bebek ücretlerini etik olarak internet sitesinde paylaşmıyoruz. Türkiye 'de aşılama ve tüp bebek ücretleri aşağıdaki gibidir.

Aşılama Uygulaması Ücreti 2250 TL- 2250  + ilaçlar (ilaçlar da takribi 500 - 1000  TL. tutacaktır.

Tüp Bebek Uygulama Ücreti

 • İlk deneme için 7000 TL- 7000  + ilaçlar (takribi 2500-3000 TL)
 • İkinci deneme  6500 TL- 6500  + ilaçlar (takribi 2500-3000 TL)
 • Üçüncü deneme 6000 TL- 6000  + ilaçlar (takribi 2500-3000 TL)

Detaylı Tüp Bebek fiyat bilgisi almak için lütfen tıklayınız...

Bu ücretlere follikülometri dediğimiz ultrasonografi takipleri ve bu takipler esnasında istenebilecek laboratuar testleri dahildir.

Tüp Bebek Tedavileri SGK Tarafından Karşılanıyor Mu?

Tüm Dünya ülkerinde çok yaygın bir biçimde uygulanan tüp bebek tedavisi fiyatları, bazı ülkelerde 10 bin dolar kadar tutabilmektedir. Fakat Türkiye’de tüp bebek tedavisinde fiyat klinikten kliniğe değişir . Tedavide uygulanan ilaçlarla da birlikte bu maliyet 5 bin tl civarı bir fiyata yol açabilir. Adayların sağlık güvencesi mevcut ise, bağlı olduğu kuruluştan faydalanması mümkündür. Ancak ilk olarak adayların sağlık bakanlığına bağlı olan bir kurumdan tüp bebek tedavisine uygun olduklarını gösteren bir rapor edinmeleri gerekir.

Sağlık kurumundan rapor alan hastaların bağlı oldukları kurum tüp bebek tedavisi masraflarının 1.120 TL kadarlık bir bölümünü karşılayabilmektedir.

Tüp bebek uygulamasının tamamlanmasının ardından tüp bebek tedavisi için alınan uygunluk raporu ile bağlı olunan kuruma bildirilerek kurumun üstlenmiş olduğu miktar adaylara geri ödenir. Eğer, baba adayında sperm bulunamıyor ise ve bu nedenle de cerrahi bir müdahaleye ihtiyaç duyulmamış ise, uygulamanın ücreti gene kısmi bir biçimde adayın bağlı olduğu kuruluş tarafından ödenir. İlaçların fiyatları ise, anne adayı tedavi esnasında ilaç kullanmış ise, ilaç raporu ile bağlı olunan kuruma gidilerek ilaç ücretinin %80 kadarlık bir miktarını geri alabilirler.

SGK tarafından tüp bebek fiyatlarının bir bölümü karşılanmaktadır. Tüp bebek yöntemi, bazı koşulların sağlanması durumunda SGK tarafından karşılanmaktadır.

 • Uygulanan tıbbi tedavilerden sonra normal şekillerde çocuk sahibi olamadığının ve sadece yardımcı üreme tedavi yöntemleri ile gebelik sağlanabileceğine ilişkin sağlık kurulu raporu alınması.
 • Anne adayının 23 yaşını doldurmuş ancak 40 yaşından gün almamış olması,
 • Tedavinin yapıldığı merkezin Sağlık Kurumu ile sözleşmeli olması,
 • Minimum 5 senedir genel sağlık sigortalısı ya da bakmakla yükümlü olunan kişi olup, 900 gün genel sağlık sigortası prim gün sayısının olması
 • Son 3 sene içinde diğer tedavi yöntemlerinden netice alınamamış olduğunun kurumla sözleşmeli sağlık hizmeti sunucusu sağlık kurulları tarafından belgelenmesi, kanıtlanması
  gibi koşullar yerine getirilir ve kuruluşlardan rapor alınır ise, maliyetin bir kısmının karşılanması mümkün olabilir.

Tüp bebek ücretinin ne kadarını devlet ödüyor ?

Türkiye’de tüp bebek uygulaması diğer ülkelere oranla daha hesaplı ancak buna rağmen maddi durumu iyi olmayan pek çok aile devletin yardımıyla tüp bebek sahibi olabiliyor. Sosyal güvenceniz varsa tedavi masraflarının bir kısmını devlet karşılıyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliği Yardımcı Üreme Yöntemi Tedavileri Tüp Bebek Tedavisi Öncesi İşlemler

 1 – Tüp bebek tedavisi öncesi işlemlerin 23 yaşını doldurmuş,39 yaşından gün almamış kadınlara uygulanması durumunda bedelleri Kurumca karşılanır.

Klasik ovulasyon indüksiyonu

1 – Her siklus için kadın hastalıkları ve doğum uzman hekiminin yeraldığı sağlık kurulu raporu düzenlenecektir. Raporda, kaçıncı siklus olduğubelirtilecek ve gerekli ilaçlar kadın hastalıkları ve doğum uzman hekimitarafından reçete edilecektir.
2 – Raporda; tanı, uygulanacak tedavi, kullanılacak ilaçların günlük vemaksimum dozları belirtilecektir.
3 – En fazla 2 (iki) siklus ve toplamda 3000 üniteye kadar kullanılacakgonadotropin bedelleri Kurumca karşılanır. İki uygulamadan (siklus) sonrayapılan klasik ovulasyon indüksiyonu tedavisi için uygulanan gonadotropinbedelleri ödenmez.

4 – Ovülasyon tetiklemesi için kullanılan HCG (Human korionikgonadotropin) dozu, maksimum dozun dışında olup, 10000 üniteyi geçemez. ÜrinerHcg kullanılması halinde rapor aranmaksızın reçete edilebilir.

Rahim İçi Inseminasyon (IUI)

1 – Tüp bebek tedavisi işlemleri için belirlenen kriterler, intrauterininseminasyon (artifisiel inseminasyon) için de geçerlidir.
2 – Ovulasyon tetiklemesi için kullanılan Hcg (Human korionikgonadotropin) dozu, maksimum dozun dışında olup, 10000 üniteyi geçemez. ÜrinerHcg kullanılması halinde rapor aranmaksızın reçete edilebilir.

Tüp bebek tedavisi işlem bedeli ve ödeme esasları

1 – Tüp bebek tedavisi SUT eki EK-9 Listesinde belirtilen fiyat esas alınarak ödenir. Fiyata; tüp bebek tedavisi kapsamında yapılan ovulasyonindüksiyonu, oosit aspirasyonu, sperm-oosit hazırlanması ve inkübasyonu,embriyo transferi, ICSI (mikro enjeksiyon), invaziv sperm elde etme yöntemleri,tüp bebek işlemi öncesi kadın ve erkeğe yapılan tetkik ve tahlil bedelleri ilekullanılan her türlü sarf malzemesi dahildir.
2 – Tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaçlar katılım payından muafdeğildir.
3 – (10.2.1) numaralı maddede belirtilen tüp bebek tedavilerinde herbir denemede, (10.2.2) numaralı maddede belirtilen tüp bebek tedavilerinde isesadece birinci denemede en fazla bir yıla kadar embriyo freezing bedeli ayrıcaödenir.
4 – Kurumla sözleşmeli üremeye yardımcı tedavi merkezlerinde, tüp bebekkapsamında yapılan her türlü tıbbi işlemin kaydının tutulması ve tutulankayıtların denetim esnasında ibrazı zorunludur. Bu kayıtların doğru ve sağlıklıbir şekilde tutulması ve muhafazasında, merkez sorumlusu ve ruhsat (uygunlukbelgesi) sahibi kişiler, müşterek ve müteselsilen yükümlüdür.

Tüp Bebek Fiyatlarının Açıklanması

6 Mart 2010 yılında yürürlüğe giren tüp bebek yönetmeliği ve sağlık bakanlığı yaptırımları gereğitüp bebek merkezlerinin,hastanelerin ve ilgili kurumların internet ortamındatedavi masrafları maliyetivetüp bebek fiyatlarıyla ilgili açıklama yapmaları kanun dışıdır.

Kadın Hastalıkları ,Gebelik , Kısırlık ve Tüp bebek ile ilgili sorularınızı aşağıdaki formu kullanarak sorabilirsiniz.

Online Randevu

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile


Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı
Prof.Dr.Murat ARSLAN

Tüp bebek gibi özel tedavilerde bize özel esnek ödeme planları sunabilmekteyiz. Detaylı bilgi ve randevu için lütfen irtibata geçiniz.

Randevu Al

Uyarı

Bu site sağlık hizmeti vermemektedir, kişileri bilgilendirmek ve site sahibi hakkında bilgi vermek amacı ile hazırlanmıştır.

Bu sitede yayınlanan bilgiler hastalar tarafından birebir kendilerine uyarlanmamalı ve tedavilerine yön vermemelidir.

Duyurular

Tüp Bebek İçin Geç Kalmayın...

Tüp bebek gibi özel tedavilerde bize özel esnek ödeme planları sunabilmekteyiz. Detaylı bilgi ve randevu için lütfen irtibata geçiniz.


Tüp Bebek İçin Geç Kalmayın...

Tüp bebek gibi özel tedavilerde bize özel esnek ödeme planları sunabilmekteyiz. Detaylı bilgi ve randevu için lütfen irtibata geçiniz.


Tüp Bebek İçin Geç Kalmayın...

Tüp bebek gibi özel tedavilerde bize özel esnek ödeme planları sunabilmekteyiz. Detaylı bilgi ve randevu için lütfen irtibata geçiniz.


Tüp Bebek İçin Geç Kalmayın...

Tüp bebek gibi özel tedavilerde bize özel esnek ödeme planları sunabilmekteyiz. Detaylı bilgi ve randevu için lütfen irtibata geçiniz.


Tüp Bebek İçin Geç Kalmayın...

Tüp bebek gibi özel tedavilerde bize özel esnek ödeme planları sunabilmekteyiz. Detaylı bilgi ve randevu için lütfen irtibata geçiniz.


Tüp Bebek İçin Geç Kalmayın...

Tüp bebek gibi özel tedavilerde bize özel esnek ödeme planları sunabilmekteyiz. Detaylı bilgi ve randevu için lütfen irtibata geçiniz.


Tüp Bebek İçin Geç Kalmayın...

Tüp bebek gibi özel tedavilerde bize özel esnek ödeme planları sunabilmekteyiz. Detaylı bilgi ve randevu için lütfen irtibata geçiniz.


Tüp Bebek İçin Geç Kalmayın...

Tüp bebek gibi özel tedavilerde bize özel esnek ödeme planları sunabilmekteyiz. Detaylı bilgi ve randevu için lütfen irtibata geçiniz.Hakkımızda

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Prof. Dr. Murat Arslan

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin:
  muratarslanmd (@) gmail.com
  +90 224 249 88 38
 +90 850 433 41 24
 © Design Bursa Web Tasarım